על עיצוב מכבי חיפה 77 ערב ארבע על ארבע הבימה
עת שהותקפתי במלון בלונדון והצלחתי לחזור לירושלים שלמה, מלאה בתבוסה והשראה יחד הצטרפתי ברגע האחרון לפרויקט של חלי הרדי מכבי חיפה 77 בערב של שירי לוטן ארבע על ארבע בהבימה 4. מכיוון שמאוד נהניתי כצופה בערב ארבע על ארבע הקודם, מצא חן בעיני הקונספט המהיר וכבר זמן מה ישב לי בראש שהיתי רוצה לעצב בערב כזה. חלי הקסימה אותי עם המחזה שעיבדה וביימה בדיוק ורגישות כך שיתאים לחיך הישראלי. ובכלל את האמת, החיבור בין הקולנוע לתיאטרון קרץ לי. חוץ מזה שאני מאוד אוהבת את האסתטיקה בסרט "באפלו 66" אני גם חושבת שזה סרט חשוב כי הוא נוגע בעדינות ברובד מאוד דק ביחסים שלא מדברים עליהם בדרך כלל.
מבחינה עיצובית זה אתגר לא פשוט לקחת שפה קולנועית ולבנות שפה ומערכת סימנים בימתית חדשה ותיאטרלית במעט זמן וחומר, לקבל החלטות גורליות, את מה לשמור ועל מה לותר ומה כדאי בכלל לעשות אחרת. בהשראת לילי מהסרט והחוויה הלונדונית שעברתי עיצבתי ותפרתי שמלה מהממת לשחקנית, הכנתי גם סיכות ראש קטנות תואמות עם נעלי הסטפס נוצר לוק חלומי. מאוד התרגשנו כשחלי הביאה את החולצה והצעיף של סבא שלה שהיה מאמן ושחקן מכבי חיפה בעצמו. דברים אמיתיים השתלבו עם דברים לא אמיתיים שהכנתי במיוחד וכך נוצר עולם בימתי חדש מורכב וצבעוני.
אנו חיים בעולם מהיר, אוכל מהיר, הכל קורה עכשיו, זה כל האתגר ומהות ההפקה כלומר, החוויה הכללית מהערב הזה בתפיסה שלי היא פוסט מודרנית מכיוון שישנה דחיסות, חדשנות ומהירות גדולה בין ההצגות. הפתיחות לרעיונות חדשים ולסצנה הדיגיטלית בתיאטרון הקסימו אותי. כצופים מסתכלים ונהנים, עד שמתחילים לחשוב ולתהות על המחזה שמים לב שהוא כבר נגמר והשחקנים התחלפו ומציגים כבר את המחזה הבא ושוב אתם שקועים בסיפור חדש ואחר תוהים מה קרה לגיבור מאי שם. אז באותו ערב היו 2 הצגות אחת אחרי השנייה כשכל אחת מורכבת מארבע הצגות שונות באורך של כ 20-30 דקות כל אחת.
אז אני לא כל כך טובה בלעמוד כשאני מתרגשת והצלחתי גם ליפול מאחורי הקלעים על עצם הזנב וזה מאוד כאב. חלי מיד הייתה שם לעזרתי ולא עזבה אותי עד שווידאה שאני בסדר וגם לפני שהבנתי בכלל מה קרה גם השעון שלי שאל אם לקרוא לאמבולנס. אז כמו שבילי אומר "אני נוסע רק במכוניות יוקרה" עכשיו הולכת קצת מצחיק אז כנראה שהכל בסדר, לא צמח זנב. 
תודה לשירי לוטן הכוכבת והמפיקה של הערב הנהדר הזה
תודה לחלי את השראה גדולה על ההזדמנות, העבודה הקשה, האנושיות והמקצועיות
תודה לשחקנים המוכשרים תומר מכלוף, שירן סנדל, בהט קלצ'י ורפי קלמר על שיתוף הפעולה, הכישרון והיופי
תודה מיוחדת לצוות טכני, מחלקת תלבושות ומחלקת אביזרים

You may also like

Back to Top